Invisalign (Telsiz Ortodonti)

Invisalign (Telsiz Ortodonti)

Tel takmak istemediği için hoşnut olmadıkları dişlere rıza gösteren hastalarımız için telsiz ortodontik tedavi önermekteyim. Invisalign şeffaf plaklar (alignerlar), kişiye özel tasarlanan, hasta tarafından takıp çıkartılabilen, dışarıdan neredeyse hiç fark edilmeyecek incelikte ve şeffaflıkla olan, estetik ortodontik tedavi seçeneklerinden biridir. Invisalign tedavisinin etkili olabilmesi için hastaların günde en az 22 saat plaklarını takıyor olması gerekmektedir. Hasta uyumu gerektirmesi bu tedavi seçeneğinin tek dezavantajıdır. Haftada bir yeni plaklara geçilen invisalign tedavisinin seansları çok kısa sürer ve hastalarımı genellikle 6-8 haftada bir olmak üzere uzun aralıklarla görmekteyim. Modern teknoloji ile üretilen invisalign tedavisinde hastalarım, tedavi başından özel simülasyon (clin-check) programı ile tedaviye başlamadan tedavi sonunda sahip olacağı dişleri görme fırsatına sahiptir.

Kişiye özel tasarlanan invisalign tedavisinde öncelikle hastadan ölçü ve fotoğraf alınmaktadır. Yaklaşık 1 ay içerisinde tüm tedavi sürecini oluşturan plaklar elimize geçer. Çoğunlukla diş hareketini kolaylaştırmak adına ilk veya ilerleyen seanslarda dişlerin üzerine dolgu malzemesinden (kompozitten) ataçmanlar yapılır.
Kemik kayıpları, dişeti çekilmesi, dişeti iltihabı gibi periodontal probleme sahip olan hastalarda ağız temizliği çok önemlidir bu nedenle istenildiği zaman çıkartılabilen şeffaf plak sistemi ile tedavi bu tür hastalara önerilmektedir. Rahatlığı, şeffaf olması, takıp çıkartılabilmesi, kişiye özel tasarlanması ve hızlı-etkili olması gibi avantajları sayesinde invisalign tedavisi tel takmak istemeyen hastalarıma sunduğum en estetik ortodontik tedavi seçeneklerinden biridir.

× WhatsApp